All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ 220v electric kwh meter 1 phase ] match 73 Products.
Multifunctional Smart Electricity Meters IOT intelligent Three Phase Kwh Meter
| Product: | Single/Three Phases Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Phase: | Single/Three |
LoRaWAN Wireless Energy Meter 3 Phase Smart Energy Meter 220v Kwh Meter Home Energy Monitoring Devices
| Name: | Three-phase Energy Meter |
|---|---|
| Display: | LCD Screen |
| Operate Life: | >10 Years |
Smart Electric Energy Meter Single & Three Phase, Lorawan/Wi-Fi/4G/RS485 With Prepaid Remote Control And Ami/AMR Solution
| Communication: | Lorawan/WiFi/Bluetooth/RS485/4G |
|---|---|
| Installation Method: | Wall Hanging |
| Standard: | IEC62053-21, IEC62052-11, Dl/T645-2007 |
LoRaWAN Wireless Transmission Iot Based Electricity Energy Meter 220V Smart Meter Solution
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Qualification: | Three-phase Direct Table,Three-phase CT Table |
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
LoRaWAN Wireless Single Phase Multifunction Meter IoT Digital Electric Power Meter
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Rated Voltage Un: | 220V/3*220v/380v |
| Operating Voltage: | 80% Un ~ 115% Un |
Lora Voltage Current Power Energy Meter Digital Multimeter LCD Power Meter 3 Phase
| Product: | Single/Three Phases Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Phase: | Single/Three |
Smart IOT Energy Monitoring Platform LoraWan Single Phase Electronic Kwh Meter
| Product: | Single/Three Phases Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
Smart Bluetooth Parent-Child Electronic Energy Meter Single Phase, LoRaWAN / Nb / 4G / WiFi
| Packaging Details: | 20pcs/carton |
|---|---|
| Delivery Time: | 3-5 weeks after receive the payment |
| Supply Ability: | 2000 set/week |
LoRaWAN Three Phase Energy Meter Wireless Transmission Iot Based Electricity Energy Meter
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
| Power Consumption: | Non Communication State≤1.5W , In Communication State≤3W |
LoRaWAN Single Phase Prepaid Energy Meter 220V Smart Load Identification LCD Screen Real-time Monitor
| Rated Voltage Un: | 220V |
|---|---|
| Working Voltage: | 80%~120% (rated Voltage) |
| Calibration Current: | 5(60)A/0.25 ~ 0.5(60)A |

