All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan energy meter ] match 212 Products.
Ultrasonic Gas Meter with 2km Transmission Range
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Transmission Range: | 2km |
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
Smart Gas Meter / Ultrasonic Gas Meter - 868MHz Frequency - 2km Transmission - Accuracy - 20g
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Antenna: | External |
| Frequency Range: | 868MHz |
Smart Water Flow Meter With Prepaid Remote Control And Lora / Lorawan / 4G, Cold / Hot Flowmeter, DN15/DN20/DN25
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
|---|---|
| Quiescent Current: | <10uA |
| Operating Voltage: | 2.7 ~ 3.6 V |
Smart Ultrasonic Water Flow Meter With Prepaid Remote Control And Lora/Lorawan/4G, Cold/Hot, DN15/DN20/DN25
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
|---|---|
| Communication: | Lorawan/4G |
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
220V RS485 To LoRaWAN Collector For IoT Communication Occasions
| Name: | RS485 To LoRaWAN IoT Collector |
|---|---|
| Size: | 100mm*36mm*67mm |
| Data Saving: | ≥10 Years |
IoT 3 Phase Electricity Meter LoRaWAN With Real Time Data Analysis And Visualization
| Name: | Three-phase Smart Electricity Meter |
|---|---|
| Qualification: | Three-phase Direct Table,Three-phase CT Table |
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
Information Collection Automatic Meter Reading System LoRaWAN Charge System
| Name: | Charge Management System |
|---|---|
| Architecture: | B/S Architecture+applet/APP+standard API |
| Supporting Instruments: | Electricity Meter, Water Meter, Gas Meter, Etc |
IOT Based Wireless Smart Water Meter Lorawan Remote Control Cold Hot Water Flow
| Name: | LoRaWAN Water Meter |
|---|---|
| Installation: | Horizontal |
| Warranty: | 1.5 Years Guarantee |
LoraWan Water Flow Measurement Devices Smart Water Conservation Meter
| Customization: | OEM/ODM |
|---|---|
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
| Nominal Caliber (mm): | 15/20/25 |
Enabled IOT Smart Water Meter LoRaWAN Wireless Water Meters With AMR System
| Name: | IOT Smart Water Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Connectivity Protocol: | LoraWan |

