All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan energy meter ] match 212 Products.
Single Three Phase AMI Smart Water Meters LoRaWAN Communication Module
| Name: | LoRaWAN Smart Meter Communication Module |
|---|---|
| Input Voltage: | 12v |
| Input Current: | 400mA |
Ultrasonic Gas Meter With Wide Dynamic Range And Multiple Output Formats
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Modulation: | LoRa |
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
Ultra Precise Ultrasonic Gas Meter Smart Gas Meter with Unrivaled 2km Reach
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Antenna: | External |
| Power Supply: | 3.3V |
Accuracy 6-in-1 Monitoring 2km Range 868MHz smart gas meter Protocol
| Weight: | 20g |
|---|---|
| Transmission Range: | 2km |
| Protocol: | LoRaWAN |
Ultrasonic Gas Meter With -40\u2103 To 85\u2103 Operating Temperature
| Protocol: | LoRaWAN |
|---|---|
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
| Interface: | UART/I2C/SPI/USB |
LoRaWAN Electric Kwh Meter 1 Phase 220V Smart Digital Power Factor Meter
| Product: | Single/Three Phases Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Phase: | Single |
TimeWave Three Phases Electric Meter IoT LoRaWAN Smart Measuring Device DDZY2397
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Operating Voltage: | 80% Un ~ 115% Un |
| Rated Current Limit Ib: | 5A |
Single Three Phase Electricity Meter IoT LoRaWAN Type DTZY2397
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Qualification: | Three-phase Direct Table,Three-phase CT Table |
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
Smart IOT Energy Monitoring Platform LoraWan Single Phase Electronic Kwh Meter
| Product: | Single/Three Phases Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
LoRaWAN Single Phase Secure Electric Smart Meter LoraWan Multifunction Load Identification
| Rated Voltage Un: | 220V/3*220v/380v |
|---|---|
| Working Voltage: | 80%~120% (rated Voltage) |
| Calibration Current: | 5(60)A/0.25 ~ 0.5(60)A |

