All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan energy meter ] match 212 Products.
Wireless LoRaWAN Gas Smart Meter Enabled For Real Time Remote Monitoring Control
| Name: | LoraWan Smart Gas Meter |
|---|---|
| Nominal Flow(m3/h): | 1.6/2.5/4.0 |
| Maximum Flow(m3/h): | 2.5/4.0/6.0 |
IoT Gas Monitoring Meter Smart Accurate Gas Smart Meter Bill Payment LoRaWAN
| Product: | LoraWan Smart Gas Meter |
|---|---|
| Nominal Flow(m3/h): | 1.6/2.5/4.0 |
| Maximum Flow(m3/h): | 2.5/4.0/6.0 |
LoRaWAN Three Phase Intelligent Prepaid Energy Meterr 220V Smart Power Consumption Meter
| Standards: | IEC62053-21, IEC62052-11, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Qualification: | Three-phase Direct Table,Three-phase CT Table |
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
Wireless Advanced Metering Infrastructure Solutions LoRaWAN IoT Remote Control
| Name: | Intelligent Gateway |
|---|---|
| Size(mm): | 142*142*35 |
| Support Network: | Wifi |
Bluetooth Advanced Metering Infrastructure System LoRaWAN IoT Wireless Intelligent
| Name: | IoT Intelligent Gateway |
|---|---|
| Modulation: | LoRa |
| Size: | 142mm*142mm*35mm |
Accurate Smart Industrial Gas Meter With -40C To +85C Temperature Range and 2km Transmission Range
| Weight: | 20g |
|---|---|
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
Smart Gas Meter Ultrasonic Gas Meter with Low Power Consumption
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Protocol: | LoRaWAN |
| Transmission Range: | 2km |
Smart Gas Meter Ultrasonic Gas Meter with Extended 2km Data Transmission Range
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
Smart LoRa Modulation Industrial Energy Monitoring Gas Meter
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
|---|---|
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
| Operating Temperature: | -40℃ To 85℃ |
Smart Gas Meter With High Accuracy Low Power Consumption And Enhanced Reliability
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Dimension: | 50mm X 50mm X 20mm |
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |

