All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan energy meter ] match 212 Products.
Intelligent IoT LoRaWAN Gas Meter Real Time Monitoring Gas Consumption Meter
| ProductProtocol: | LoraWan Smart Gas Meter |
|---|---|
| Nominal Flow(m3/h): | 1.6/2.5/4.0 |
| Maximum Flow(m3/h): | 2.5/4.0/6.0 |
TimeWave LoRaWAN Gas Meter IoT Smart Type YW-TW 1.5 Class LCD Screen
| Working Pressures(kPa): | ≤30 |
|---|---|
| Total Pressure Loss(Pa): | ≤250 |
| Accuracy Level: | 1.5 Class |
50Hz IoT Prepaid Energy Meter DDZY2397 Single Phase Smart Energy Meter
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Voltage(V): | 220V |
| Current(A): | 5(60)A/0.25 ~ 0.5(60)A |
Wireless Power Meter Single Phase IoT Smart Lorawan Electric Energy Measurement
| Name: | Single Phase IoT Smart Electric Energy Meter |
|---|---|
| Color: | Off-white |
| Size: | 160mm×120mm×58mm |
Three Phase LoRaWAN Smart Electricity Meters With App Remote Control Function
| Product: | Single/Three Phases Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Phase: | Single/Three |
LoRaWAN Smart Single Phase Digital Electric Meter IoT Direct Connected Lora Based Energy Meter
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Rated Voltage Un: | 220V/3*220v/380v |
| Operating Voltage: | 80% Un ~ 115% Un |
Horizontal / Vertical Mount LoraWan Cold / Hot Water Meter With A 15-25mm Nominal Diameter
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
|---|---|
| Installation: | Horizontal&Vertical |
| Dimensions: | 160mm X 110mm X 70mm |
LoRaWAN Automatic Meter Reading System Water Electricity Heat Gas Charge Management
| Name: | Meter Reading Charge Management System |
|---|---|
| Architecture: | B/S Architecture+applet/APP+standard API |
| Supporting Instruments: | Electricity Meter, Water Meter, Gas Meter, Etc |
Charge Remote Meter Reading System LoRaWAN Four In One Water Electricity Heat Gas
| Name: | Meter Reading Charge System Water |
|---|---|
| Communication Mode: | LoRaWAN |
| Brand: | TimeWave |
Smart Prepaid Gas Meter Energy Metering Solution LoRaWAN With Real Time Data Analysis And Visualization
| Name: | Gas Meter |
|---|---|
| Shell: | Aluminum Or Steel |
| Precision Grade: | Grade 1.5 |

