All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan advanced metering system ] match 63 Products.
Bluetooth Advanced Metering Infrastructure System LoRaWAN IoT Wireless Intelligent
| Name: | IoT Intelligent Gateway |
|---|---|
| Modulation: | LoRa |
| Size: | 142mm*142mm*35mm |
Wireless Advanced Metering Infrastructure Solutions LoRaWAN IoT Remote Control
| Name: | Intelligent Gateway |
|---|---|
| Size(mm): | 142*142*35 |
| Support Network: | Wifi |
Industrial External Antenna 3.3V LoRaWAN Energy Meter with 2km Transmit Range
| Interface: | UART/I2C/SPI/USB |
|---|---|
| Frequency Range: | 868MHz |
| Antenna: | External |
Horizontal Digital Smart LoRaWAN Water Meter For Cold / Hot Water
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
|---|---|
| Dimensions: | 160mm X 110mm X 70mm |
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
3.3V Industrial LoRaWAN Energy Meter With External Antenna For Accuracy And Low Power Consumption
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Antenna: | External |
| Power Supply: | 3.3V |
12V 400mA Advanced Metering Infrastructure LoRaWAN Single Three Phase Energy Meter
| Name: | LoRaWAN Communication Module |
|---|---|
| Temperature: | - 20 ℃~+65 ℃ |
| Relative Humidity: | ≤ 95% |
Water Temperature Monitoring LoRaWAN Water Meter 868/915 MHz With 15mm/20mm/25mm Outer Diameter
| Temperature Grade: | T30/T90 |
|---|---|
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
Reliable LoRaWAN Water Meter for Hot or Cold Water Applications
| Temperature Grade: | T30/T90 |
|---|---|
| Pressure Loss Level: | △ P≤0.063MPa |
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
T30/T90 Medium Temperature LoRaWAN Water Meter for Horizontal Installation
| Temperature Grade: | T30/T90 |
|---|---|
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
Smart LoRaWAN Energy Meter With External Antenna For Enhanced Reliability
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Interface: | UART/I2C/SPI/USB |
| Antenna: | External |

