All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan advanced metering system ] match 63 Products.
0.3-50Kbps LoRaWAN Energy Meter with UART/I2C/SPI/USB Interfaces
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
|---|---|
| Frequency Range: | 868MHz |
| Protocol: | LoRaWAN |
LoRaWAN Energy Meter with External Antenna and Adjustable Data Rate
| Antenna: | External |
|---|---|
| Protocol: | LoRaWAN |
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
2km Transmission Range Low Power LoRaWAN Energy Meter with UART/I2C/SPI/USB
| Dimension: | 50mm X 50mm X 20mm |
|---|---|
| Weight: | 20g |
| Power Supply: | 3.3V |
T30/T90 Compatible LoRaWAN Water Meter with Temperature Grade 15-25mm
| Specific Parameters: | Cold Water Meter,Hot Water Meter |
|---|---|
| Installation Type: | DIN Rail |
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
Class A/B LoRaWAN Gas Meter with LCD Screen IP68 Protection
| Meter Size: | DN15-DN40 |
|---|---|
| Installation: | Direct Connected |
| Display: | LCD Screen |
LCD Screen LoRaWAN Gas Meter with Prepaid Function for Remote Reading and Control
| Installation Type: | Wall-mounted |
|---|---|
| Lorawan Protocol: | Class A And Class B |
| Installation Method: | Horizontal |
Wall Mounted Direct Connect Pre Payment Type LoRaWAN Gas Meter With 300bps-50kbps Data Rate
| Installation: | Direct Connected |
|---|---|
| Function: | Pre-payment |
| Installation Type: | Wall-mounted |
Wireless LoRaWAN Gas Meter with LCD 300bps-50kbps Data Rate and 3000m Reading Distance
| Data Rate: | 300bps-50kbps |
|---|---|
| Support: | Class A And Class B |
| Display: | LCD Screen |
Smart Advanced Metering Infrastructure RS485 To LoRaWAN Collector Remote Control
| Name: | RS485 To LoRaWAN Collector |
|---|---|
| Size(mm): | 100*36*67 |
| Active Power: | ≤ 3W |
High Accuracy LoRaWAN Energy Meter IoT Wireless 50Hz 220V 1 Phase DDZY2397
| Name: | TimeWave 220V LoRaWAN Single-phase IoT Smart Wireless High Accuracy Energy Meter DDZY2397 |
|---|---|
| Size: | 160mm × 112 Mm × 58 Mm |
| Work Life: | >10 Years |

