All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan advanced metering system ] match 63 Products.
Civil Advanced Metering Infrastructure NBIoT Smart Wireless Communication Module
| Name: | NBIOT Module |
|---|---|
| Application: | Civil/Industrial |
| Type: | NB-IoT Smart Meter Communication Module |
LoRaWAN Advanced AMI Smart Meter Single Three Phase Communication Module
| Delivery Time: | 3-5 weeks after receive the payment |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T |
| : |
Gateway Advanced Metering Infrastructure AMI Solutions Remote Control LoRaWAN IoT
| Name: | Intelligent Gateway |
|---|---|
| Support Network: | Wifi |
| Size(mm): | 178*178*100 |
Industrial NBIoT Advanced Metering Infrastructure Communication Modules
| Name: | NB Communication Module |
|---|---|
| Material: | Aluminum Shell |
| Operating Temperature: | -25℃~60℃ |
IoT Advanced Metering Infrastructure Intelligent Gateway IP30 ADC12 Aluminum
| IP Grade: | IP30 |
|---|---|
| Weight: | 2.2kg |
| Color: | Platinum |
Low Pressure Loss LoRa Cold / Hot Water Digital LoRaWAN Meter for Remote Reading
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
|---|---|
| Temperature Grade: | T30/T90 |
| Display Method: | Digital |
LoRaWAN Horizontal Vertical Installation Digital Water Meter for Cold/Hot Water
| Installation Method: | Horizontal |
|---|---|
| Nominal Diameter: | 15-25mm |
| Display Method: | Digital |
LoraWan Wireless Remote Reading 15-25mm Digital LoRaWAN Cold/Hot Water Meter
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
|---|---|
| Nominal Diameter: | 15-25mm |
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
LoRaWAN Digital Water Meter with T30/T90 Temperature Grade for Precise Cold/Hot Water Measurement
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
|---|---|
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
| Battery Life: | 10 Years |
15/20/25mm LoRaWAN Digital Display Water Meter Horizontal / Vertical 868/915 MHz
| Nominal Diameter: | 15-25mm |
|---|---|
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
| Installation Method: | Horizontal |

