All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Accurate Smart Industrial Gas Meter With -40C To +85C Temperature Range and 2km Transmission Range
| Weight: | 20g |
|---|---|
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
Smart Gas Meter / Ultrasonic Gas Meter - 868MHz Frequency - 2km Transmission - Accuracy - 20g
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Antenna: | External |
| Frequency Range: | 868MHz |
Ultrasonic LoRaWAN Water Meter for Vertical / Horizontal Installation with DIN Rail Mount
| Installation: | Horizontal&Vertical |
|---|---|
| Pressure Loss Level: | △ P≤0.063MPa |
| Installation Method: | Horizontal |
T30/T90 Compatible LoRaWAN Water Meter with Temperature Grade 15-25mm
| Specific Parameters: | Cold Water Meter,Hot Water Meter |
|---|---|
| Installation Type: | DIN Rail |
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
15/20/25mm LoRaWAN Digital Display Water Meter Horizontal / Vertical 868/915 MHz
| Nominal Diameter: | 15-25mm |
|---|---|
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
| Installation Method: | Horizontal |
Smart Gas Meter Ultrasonic Gas Meter with Extended 2km Data Transmission Range
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
Wireless Digital Water Meter For Smart Home With Remote Monitoring
| Display Method: | Digital |
|---|---|
| Medium Temperature: | Cold/Hot Water |
| Installation Method: | Horizontal |
T90 Grade Precision 15-25mm Cold / Hot Water Digital Water Meter With Din Rail Installed
| Nominal Diameter: | 15-25mm |
|---|---|
| Installation Type: | DIN Rail |
| Medium Temperature: | Cold/Hot Water |
Precise Cold Water Meter LoraWan Wireless LoRaWAN Water Meter 15/20/25mm Nominal Caliber
| Specific Parameters: | Cold Water Meter,Hot Water Meter |
|---|---|
| Temperature Grade: | T30/T90 |
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
Low Pressure Loss LoRa Cold / Hot Water Digital LoRaWAN Meter for Remote Reading
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
|---|---|
| Temperature Grade: | T30/T90 |
| Display Method: | Digital |

