All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Long Range Class AB Direct Connected Wall Mounted Gas Meter With LCD Screen And 3000m
| Lorawan Protocol: | Class A And Class B |
|---|---|
| Battery Life: | 10 Years |
| Reading Distance: | >3000m |
Smart LoRaWAN Cold / Hot Water Meter With DIN Rail Installation For Optimized Consumption
| Installation: | Horizontal&Vertical |
|---|---|
| Specific Parameters: | Cold Water Meter,Hot Water Meter |
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
Horizontal / Vertical Mount LoraWan Cold / Hot Water Meter With A 15-25mm Nominal Diameter
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
|---|---|
| Installation: | Horizontal&Vertical |
| Dimensions: | 160mm X 110mm X 70mm |
Ultrasonic Gas Meter with 2km Transmission Range
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Transmission Range: | 2km |
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
LoRaWAN Water Flow Meter With Digital Display For Cold / Hot Water Management
| Battery Life: | 10 Years |
|---|---|
| Temperature Grade: | T30/T90 |
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
Accurate Smart Water Metering Simplified with 868/915 MHz LoRaWAN
| Display Method: | Digital |
|---|---|
| Medium Temperature: | Cold/Hot Water |
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
Smart LoRaWAN Energy Meter With External Antenna For Enhanced Reliability
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Interface: | UART/I2C/SPI/USB |
| Antenna: | External |
15/20/25mm LoRaWAN Smart Water Meter For DIN Rail Installation
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
|---|---|
| Temperature Grade: | T30/T90 |
| Installation Type: | DIN Rail |
Smart LoRa Modulation Industrial Energy Monitoring Gas Meter
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
|---|---|
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
| Operating Temperature: | -40℃ To 85℃ |
0.3-50Kbps LoRaWAN Energy Meter with UART/I2C/SPI/USB Interfaces
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
|---|---|
| Frequency Range: | 868MHz |
| Protocol: | LoRaWAN |

