All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ wireless three phase energy meter ] match 94 Products.
Advanced Single Phase Energy Meter IoT Based Prepaid Metering Solutions
| Name: | Smart Energy Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Phase: | Single |
WiFi Three Phase Energy Meter with Prepaid Remote Control and On-off Control
| Communication: | WiFi |
|---|---|
| Installation Method: | Wall Hanging/Guide Rail |
| Standard: | IEC62053-21, IEC62052-11, Dl/T645-2007 |
12V 400mA Advanced Metering Infrastructure LoRaWAN Single Three Phase Energy Meter
| Name: | LoRaWAN Communication Module |
|---|---|
| Temperature: | - 20 ℃~+65 ℃ |
| Relative Humidity: | ≤ 95% |
LoRaWAN Three Phase Energy Meter Wireless Transmission Iot Based Electricity Energy Meter
| Standards: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
| Power Consumption: | Non Communication State≤1.5W , In Communication State≤3W |
LoRaWAN Energy Meter IoT Wireless 3 Phase Electric Meter Wall Mounted
| Name: | Lorawan IoT Smart Electric Energy Meter |
|---|---|
| Material: | Plastic |
| Communication Protocol: | DL/T645-2007 |
Smart LoRaWAN Energy Meter Wireless Single Phase Power Meter Insulation Resistance
| Name: | Single Phase Smart Electric Energy |
|---|---|
| Material: | Flame Retardant |
| Structure: | Direct Connected |
DTZY2397 220V LoRaWAN Energy Meter Three Phase IoT Smart Wireless High Accuracy
| Name: | TimeWave 220V LoRaWAN Three-phase IoT Smart Wireless High Accuracy Energy Meter DTZY2397 |
|---|---|
| Dimension: | 218mm × 143 Mm × 70 Mm |
| Color: | Off-white |
High Accuracy LoRaWAN Energy Meter IoT Wireless 50Hz 220V 1 Phase DDZY2397
| Name: | TimeWave 220V LoRaWAN Single-phase IoT Smart Wireless High Accuracy Energy Meter DDZY2397 |
|---|---|
| Size: | 160mm × 112 Mm × 58 Mm |
| Work Life: | >10 Years |
220V LoRaWAN Electric Single Phase Meter IoT Wireless Intelligent Energy Meter
| Name: | TimeWave 220V LoRaWAN Single-phase Smart IoT Wireless High Accuracy Energy Meter DDZY2397 |
|---|---|
| Standard: | IEC62053-21, DL/T645-2007 |
| Color: | Off-white |
LoRaWAN Wireless Energy Meter 3 Phase Smart Energy Meter 220v Kwh Meter Home Energy Monitoring Devices
| Name: | Three-phase Energy Meter |
|---|---|
| Display: | LCD Screen |
| Operate Life: | >10 Years |

