All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ lorawan data transmission device ] match 98 Products.
Smart Gas Meter Ultrasonic Gas Meter with Extended 2km Data Transmission Range
| Features: | High Accuracy/Low Power Consumption/High Reliability |
|---|---|
| Product Name: | LoRaWAN Energy Meter |
| Application: | Smart Grid/Smart Home/Industrial Automation |
LoRaWAN Energy Meter With External Antenna For Smart Grid
| Interface: | UART/I2C/SPI/USB |
|---|---|
| Transmission Range: | 2km |
| Data Rate: | 0.3kbps To 50kbps |
220V RS485 To LoRaWAN Collector For IoT Communication Occasions
| Name: | RS485 To LoRaWAN IoT Collector |
|---|---|
| Size: | 100mm*36mm*67mm |
| Data Saving: | ≥10 Years |
LoRaWAN Water Flow Meter With Digital Display For Cold / Hot Water Management
| Battery Life: | 10 Years |
|---|---|
| Temperature Grade: | T30/T90 |
| Nominal Caliber: | 15/20/25mm |
LoraWan Water Flow Measurement Devices Smart Water Conservation Meter
| Customization: | OEM/ODM |
|---|---|
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
| Nominal Caliber (mm): | 15/20/25 |
LoRaWAN Enabled Digital Display Water Meter for Water Management
| Battery Life: | 10 Years |
|---|---|
| Display Method: | Digital |
| Type: | Cold/Hot Water Meter |
Water Temperature Monitoring LoRaWAN Water Meter 868/915 MHz With 15mm/20mm/25mm Outer Diameter
| Temperature Grade: | T30/T90 |
|---|---|
| Frequency Band: | 868/915 MHz |
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
Smart LoRaWAN Water Meter Accurate Secure Water Consumption Monitoring
| Customization: | OEM/ODM |
|---|---|
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
| Nominal Caliber (mm): | 15/20/25 |
T30 / T90 Smart LoRaWAN Water Metering Solution With Real Time Alerts And Billing
| Customization: | OEM/ODM |
|---|---|
| Connectivity Protocol: | LoraWan |
| Nominal Caliber (mm): | 15/20/25 |
Automated LoRaWAN Water Meter Wireless Smart IOT Meter For Water Usage
| Name: | Smart Water Meter |
|---|---|
| Customization: | OEM/ODM |
| Connectivity Protocol: | LoraWan |

