All Products
-
LoRaWAN Energy Meter
-
LoRaWAN Water Meter
-
LoRaWAN Gas Meter
-
Smart Electricity Meters
-
Prepaid Energy Meter
-
Single Phase Energy Meter
-
Three Phase Energy Meter
-
IOT Smart Water Meter
-
Remote Water Meter
-
Smart Gas Meter
-
AMI Solutions
-
Automatic Meter Reading System
-
Power Distribution Monitoring System
-
Advanced Metering Infrastructure
-
Environmental Monitoring Sensor
Keywords [ intelligent power distribution monitoring system ] match 18 Products.
Intelligent Power Distribution Monitoring System Management Equipment LoRAWAN
| Name: | Environment Monitoring System Distribution Equipment Management |
|---|---|
| Software Architecture: | B/S Architecture+applet/APP+standard API |
| Centralized Control: | IFSU Centralized Control |
LoRAWAN Environmental Power Distribution Monitoring System Platform Intelligent
| Name: | Environment Monitoring Management System |
|---|---|
| Control Mode: | IFSU Centralized Control |
| Layout: | Cloud Platform, Local Layout |
Energy Management Power Distribution Monitoring System IoT Intelligent
| Name: | Environment Monitoring Management System |
|---|---|
| Control Mode: | IFSU Centralized Control |
| Layout: | Cloud Platform, Local Layout |
ISO/IEC 9001 ISO/IEC 27001 Power Distribution Monitoring System Management TimeWave
| Name: | Environment Monitoring Management System |
|---|---|
| Control Mode: | IFSU Centralized Control |
| Layout: | Cloud Platform, Local Layout |
Environment Power Distribution Monitoring System iFSU centralized control
| Centralized Control: | IFSU Centralized Control |
|---|---|
| Brand: | TimeWave |
| Certification: | ISO/IEC 20000-1,ISO/IEC 27001,ISO/IEC 9001 |
Outdoor Indoor PDU Monitoring Software Controlling Management System
| Name: | Environment Monitoring Management System |
|---|---|
| Control Mode: | IFSU Centralized Control |
| Layout: | Cloud Platform, Local Layout |
Smart Prepaid Energy Meter Intelligent LoRaWAN 3 Phase 4 Wire Energy Meter
| Standards: | IEC62053-21, IEC62052-11, DL/T645-2007 |
|---|---|
| Qualification: | Three-phase Direct Table,Three-phase CT Table |
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |
LoRaWAN Single Phase Prepaid Energy Meter 220V Smart Load Identification LCD Screen Real-time Monitor
| Rated Voltage Un: | 220V |
|---|---|
| Working Voltage: | 80%~120% (rated Voltage) |
| Calibration Current: | 5(60)A/0.25 ~ 0.5(60)A |
LoRaWAN Single Phase Energy Meter Flame Retardant Advanced Smart Power Consumption Meter IOT Watt Meter
| Name: | Single Phase Smart Energy Meter |
|---|---|
| Material: | Flame Retardant |
| Structure: | Direct Connected |
Civil LoRaWAN Smart Electric Meter Monitoring Meters Multifunctional Energy Meter MID Energy Meter For Home
| Name: | Smart Energy Meter |
|---|---|
| Installation: | Direct Connected |
| Rated Voltage Un: | 3×220/380V |

